• „Drogi pokoju” Osnabrück

Religie: źródło pokoju czy przemocy?

Bartosz Bartosik

W Münster i Osnabrück zebrali się liderzy religii świata, aby wspólnie szukać „dróg pokoju”. Pierwsze skutki tego spotkania dla pokoju na świecie są już widoczne.

  • Papież Franciszek

Franciszek: kulturze przemocy odpowiedzmy kulturą spotkania

Redakcja

Dziś modlimy się razem o odkupienie tych, którzy pobłądzili, a nie o ich zniszczenie, o sprawiedliwość, a nie o zemstę – mówił papież podczas Mszy w Cartagenie.

  • Papież Franciszek

Franciszek do Kolumbijczyków: Trzeba, byście na nowo uważali siebie za braci

Redakcja

Bogota i Kolumbia są jednocześnie brzegiem i otwartym morzem, przez które Jezus przechodzi, by wyprowadzić z ciemności – mówił wczoraj papież podczas Mszy w intencji pokoju i sprawiedliwości.

  • Papież Franciszek przemawia na Wawelu

Franciszek: przezwyciężyć klerykalizm

Redakcja

Nie można sprowadzić Ewangelii do projektu awansu społecznego lub jakieś wizji Kościoła jako biurokracji – mówił papież podczas spotkania z biskupami podczas pielgrzymki do Kolumbii.

  • kardynał Timothy Dolan

Trump przerywa program ochrony dzieci imigrantów przed deportacją. Biskupi USA oburzeni

Bartosz Bartosik

„Ta decyzja to odwrót od ideałów, na których zbudowany został nasz ukochany kraj” – napisał w oświadczeniu metropolita Nowego Jorku kard. Timothy Dolan.

  • Przejazd papieża Franciszka przez Bogotę

Kolumbia – pierwszy cud papieża Franciszka?

Redakcja

Według prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa, ubiegłorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, podpisanie zawieszenia broni między rządem a opozycją po ponad 50 latach wojny domowej należy uznać za „pierwszy cud papieża”.

  • Franciszek i Bartłomiej

Franciszek i Bartłomiej wzywają do modlitwy za poranione stworzenie

Redakcja

Nasza skłonność do zakłócania kruchych i zrównoważonych ekosystemów świata wyobcowała nas z pierwotnego przeznaczenia stworzenia – piszą papież Franciszek i patriarcha Konstantynopola Bartłomiej w przesłaniu na Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego.

  • Roman Majcher i Tahir

Roman Majcher: Potworna porażka ludzkości

Bartosz Bartosik

Zajmuję się pomocą humanitarną od 23 lat, ale nie jestem w stanie widzieć pozytywnie losów naszego świata – mówi Roman Majcher, kierownik biura ECHO w Tajlandii.