• Kard. Louis-Marie Ling Mangkhanekhoun

Przez obóz dla uchodźców i więzienie do godności kardynała

Redakcja

„Nasze ubóstwo, cierpienie i prześladowania są trzema kolumnami, które umacniają Kościół” – powiedział kreowany na ostatnim konsystorzu kardynał z Laosu Louis-Marie Ling Mangkhanekhoun.

  • Faustin Archange Touadera

Pokój jest możliwy: Afryka Środkowa

Redakcja

Miesiąc po podpisaniu bezprecedensowego rozejmu dla Republiki Środkowoafrykańskiej, biskupi ze Stowarzyszenia Konferencji Episkopatów Afryki Środkowej apelują o pokój, dialog i pojednanie w całym regionie.

  • Uchodźcy w Jordanii

Caritas Polska pomaga uchodźcom i ubogim w Jordanii

Redakcja

254 rodziny uchodźców i najuboższych Jordańczyków otrzymują pomoc finansową przez 6 miesięcy, dzięki czemu moga zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby.

  • Sudan Południowy

Sudan Południowy: największy kryzys humanitarny

Redakcja

Śmiercią głodową w Sudanie Południowym zagrożonych jest nawet 5 milionów osób, a klęsce głodu towarzyszy łamanie praw człowieka i brutalna wojna domowa.

  • Kard. Luis Antonio Tagle

Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie dyskutują w Jerozolimie o przebaczeniu

Redakcja

Zwierzchnicy religijni, politycy i naukowcy dyskutują w tych dniach w Jerozolimie na temat przebaczenia.

  • Papież Franciszek

„Bezwzględny priorytet”. Papież do uczestników szczytu G20

Redakcja

Papież Franciszek przekazał na ręce niemieckiej kanclerz Angeli Merkel przesłanie do uczestników spotkania przywódców 20 najważniejszych państw świata, które w piątek zaczęło się w Hamburgu.

  • Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump

Bóg Trumpa, Bóg polityków

Jarema Piekutowski

Dobry to znak, że prezydent USA mówi o Bogu. Ale Trump przyznaje też, że w swoje osobiste sprawy Boga specjalnie nie miesza. O przebaczenie Go nie prosi.

  • Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump (drugi od lewej) wygłosił przemówienie na placu Krasińskich w Warszawie 6 lipca 2017 r. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Mogło być gorzej

Agnieszka Magdziak-Miszewska

Pokrzepiwszy umiejętnie serca słuchaczy apologetyczną wersją polskiej historii, Donald Trump powiedział kilka rzeczy naprawdę istotnych.