• Papież Franciszek

Franciszek: Bóg wychodzi nam na spotkanie pośrodku zakurzonych dróg historii

Redakcja

Jezus nadal chodzi po naszych drogach, nadal puka do naszych serc, aby rozpalić nadzieję i tęsknotę. Ewangelia stanowi antidotum na globalizację obojętności – mówił papież Franciszek wczoraj w Peru.

  • Papież Franciszek w Chile

Franciszek do chilijskich biskupów: Klerykalizm to karykatura powołania

Redakcja

Świeccy nie są naszymi parobkami ani naszymi pracownikami. Nie muszą powtarzać jak papugi tego, co mówimy – mówił papież w Chile podczas spotkania z biskupami.

  • Papież Franciszek

Franciszek w Chile o skandalach pedofilskich: musimy się zobowiązać, aby to się nie powtórzyło

Redakcja

Nie mogę nie wyrazić bólu i wstydu, jakie odczuwam w obliczu nienaprawialnych szkód wyrządzonych dzieciom przez sługi Kościoła – mówił dziś papież Franciszek w przemówieniu wygłoszonym w Chile do korpusu dyplomatycznego.

  • Papież Franciszek

Prawo do śmierci, nie do eutanazji

Katarzyna Jabłońska

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio przeciw stosowaniu tzw. uporczywej terapii. „Zgoda na odstąpienie od uporczywości terapeutycznej, czyli leczenia, które dla chorego oznacza więcej bólu niż korzyści, to znak prawdziwej, dojrzałej miłości” – mówił przed śmiercią ksiądz Jan Kaczkowski.

  • Louis Sako_Więź

Pierwsze od trzech lat Boże Narodzenie w Mosulu

Redakcja

W przeszłości, chrześcijanie byli większością w Iraku, dziś jesteśmy mniejszością, ale bez nas Mosul nigdy nie będzie taki sam – mówił w homilii bożonarodzeniowej abp Louis Sako, chaldejski patriarcha Babilonu.

  • Bartosz Bartosik

Propozycje Franciszka, czyli Kościoła

Bartosz Bartosik

Watykański dokument „Odpowiedź migrantom i uchodźcom” ma wielki potencjał niesienia nadziei. Jest przy tym realistyczny.

  • Świąteczne iluminacje na placu Zamkowym w Warszawie

Ostrygi i kaszanka na świątecznym stole

Redakcja

Od wieków na całym świecie w różnorodny sposób obchodzone są święta Bożego Narodzenia. Choinka jest znana niemal wszędzie, choć w Burundi przystraja się bananowca, a w Indiach drzewko mango.

  • Papież Franciszek

Watykan proponuje światu działania wobec uchodźców w 20 punktach. Polską wersję dokumentu publikujemy jako pierwsi

Redakcja

Musimy być zjednoczeni w przyjmowaniu, chronieniu, promowaniu i integrowaniu osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów i szukania nowych pośród nas – czytamy w dokumencie Stolicy Apostolskiej w sprawie pomocy uchodźcom i migrantom.