• Prezydent Andrzej Duda i Joachim Brudziński

Czy Polska straci mandaty w Parlamencie Europejskim?

Romain Su

Nie ma wprawdzie takiego precedensu, ale nie ma też państwa członkowskiego Unii Europejskiej, które wygasiłoby mechanizmy demokratyczne w równym stopniu jak Polska. Ostatnio w ferworze sporu o aborcję prawie niepostrzeżenie przeszły zmiany w Kodeksie wyborczym.

  • Ojciec Ludwik Wiśniewski

Za późno. Coś niedobrego dzieje się z polskim chrześcijaństwem

Cezary Gawryś

Dla uratowania chrześcijaństwa w Polsce nie wystarczy gromki, taki czy inny, list episkopatu. Nie wystarczy – o co prosi ojciec Ludwik Wiśniewski – żeby biskupi „wkroczyli na publiczną arenę”.

  • Abp Wiktor Skworc

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w każdej diecezji

Redakcja

– Powinniśmy przede wszystkim dziękować za ludzi, którzy niepodległość wyśnili, wywalczyli, wycierpieli – mówił wczoraj abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa episkopatu.

  • Andrzej Zoll

Prawo ma służyć ludziom, nie władzy

Tomasz Snarski

Andrzej Zoll przywraca konserwatyzmowi jego właściwe oblicze, zawłaszczone przez populistyczne partie rzekomo odwołujące się do konserwatywnego światopoglądu, w istocie zniekształcające go i proponujące jego deformację.

  • Auschwitz-Birkenau

Jest wyrok za znieważenie Miejsca Pamięci Auschwitz i zabicie owcy ze szczególnym okrucieństwem

Redakcja

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu skazał dziś Adama B. na karę półtora roku więzienia, a jego kolegą Mikitę V. na rok i 2 miesiące. Inni oskarżeni zostali ukarani wysokimi grzywnami, ograniczeniem wolności lub pracami społecznymi. Wyrok jest nieprawomocny.

  • abp Stanisław Gądecki

Abp Gądecki: Stawianie narodu na szczycie hierarchii wartości może prowadzić do bałwochwalstwa

Redakcja

„W przeciwieństwie do nacjonalizmu – patriotyzm jest postawą godną pielęgnowania” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w wydanym dziś dokumencie „Nacjonalizm a patriotyzm”.

  • Wyklęte anioły

Wyklęte anioły

Joanna Brożek

W kontakcie z kobietami z ulicy zakonnica wyznaje zasadę: nigdy nic na siłę, bo Jezus mówi „jeśli chcesz”, a nie „musisz”. Siostra Anna to często pierwsza osoba w życiu kobiety doświadczającej prostytucji, która niczego od niej nie oczekuje, nie gardzi, nie ocenia.

  • Grzegorz Schetyna

Upartyjnione sumienia

Ks. Artur Stopka

Nałożenie kar na posłów, którzy zagłosowali zgodnie ze swoim sumieniem, a nie z partyjną dyscypliną, to coś więcej niż błąd. Takie działania zawsze ostatecznie prowadzą do klęski.