• Jak chronić nastolatków przed samobójstwem?

Jak chronić nastolatków przed samobójstwem?

Dawid Gospodarek

Sumienie boleśnie gryzie po śmierci 14-letniego chłopca. I choć nie wiadomo, czy rzeczywiście przyczyną jego samobójstwa były uprzedzenia do osób homoseksualnych, to warto zastanowić się nad przygotowaniem systemowej akcji antyprzemocowej ponad podziałami społecznymi i kościelnymi.

  • Rafał Bakalarczyk

Za życiem – ale jak konkretnie

Rafał Bakalarczyk

Powstanie kategorii tzw. wykluczonych opiekunów to zapewne jedna z największych porażek rządu PO-PSL na polu polityki wobec niepełnosprawności. Jak z polityką wobec osób z niepełnosprawnością i ich rodzin radzi sobie PiS?

  • „Szaniec”

Mogą żyć, byle nie u nas… Propaganda NSZ wobec Żydów

Szymon Rudnicki

Wojna nie zmieniła stosunku obozu narodowego do Żydów. Choć nie nawoływano bezpośrednio do ich zabijania, propaganda NSZ tworzyła sprzyjający temu klimat.

  • Ks. Adam Boniecki

Ks. Boniecki: nie czuję się ofiarą inkwizycji

Redakcja

Uważam, że ksiądz jest posłany do wszystkich ludzi. Wiem, że Nergal wykorzystał zdjęcie ze mną, ale to było moje ryzyko miłości do bliźniego – mówił ks. Adam Boniecki w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim w Telewizji Republika.

  • Lech Wałęsa

Lech Wałęsa pod sąd?

Andrzej Friszke

Dokumenty wskazują jednoznacznie na uczciwość Wałęsy jako przywódcy „Solidarności”. Oskarżanie go dziś o agenturalność jest podłym oszczerstwem i dowodem nikczemności.

  • TVP Info

Polscy muzułmanie boją się przemocy. Apelują do Sejmu o pomoc

Redakcja

Wysoce nierzetelny przekaz medialny dotyczący islamu budzi ogromny niepokój wśród muzułmanów – piszą przedstawiciele polskiej mniejszości muzułmańskiej w liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

  • Lech Wałęsa

Ocena prawna działalności Lecha Wałęsy. Dokument MSW z 1983 r.

Redakcja

„L. Wałęsa w ostatnim okresie systematycznie podejmuje działania godzące w porządek prawny PRL” – czytamy w tajnej ocenie prawnej, sporządzonej dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego w MSW w 1983 roku.

  • Bp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś nowym metropolitą łódzkim

Redakcja

Bp Grzegorz Ryś, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji krakowskiej, został 14 września 2017 roku mianowany przez papieża Franciszka metropolitą łódzkim.