• Zbigniew Nosowski, Pokuta chrystusowców

Pokuta chrystusowców

Zbigniew Nosowski

W sprawie skandalicznych nadużyć seksualnych zakonnika chrystusowcy zachowują się zupełnie nie po Chrystusowemu. Czas pomyśleć o pokucie zgromadzenia.

  • Ewa Orłowska, Katarzyna Jabłońska – Chciałam być niewidoczna

Chciałam być niewidoczna

Katarzyna Jabłońska

Pomyślałam, że przecież kiedyś stanę przed Bogiem i On zapyta mnie, co zrobiłam dla tych bezbronnych dzieci, wciąż zagrożonych pedofilskimi skłonnościami księdza – mówiła „Więzi” Ewa Orłowska, jedna z ofiar ks. Michała Moskwy, byłego proboszcza w Tylawie na Podkarpaciu.

  • XX Dzień Judaizmu, Gądecki, Schudrich

Przesłanie na XX Dzień Judaizmu w Kościele

Redakcja

Religia żydowska jest wobec chrześcijaństwa nie „rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym”, a „nasz stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii” – piszą w przesłaniu na XX Dzień Judaizmu polscy biskupi.

  • Rafał Bakalarczyk, Co nowego w polityce społecznej

Co nowego w polityce społecznej od 2017 roku?

Rafał Bakalarczyk

Rządzący nie widzą sytuacji osób potrzebujących w systemie wsparcia całościowo. Defekt myślenia władz o sprawach socjalnych istnieje od lat.

  • Anna Czepiel, Świąteczna samotność

Inne spojrzenie na świąteczną samotność

Anna Czepiel

Zagadnienie wigilijnej samotności jest poruszane wyłącznie w kontekście osób bezdomnych i starszych. Wigilijna samotność to jednak znacznie szersze zjawisko, znane setkom tysięcy polskich domów.

  • Premier Beata Szydło i kardynał Stanisław Dziwisz

Z tym rządem biskupi wszystko załatwią?

Zbigniew Nosowski

Owszem, biskupi potrafią z tym rządem pewne rzeczy załatwić, ale tylko wtedy, gdy jest to na rękę rządowi. W przeciwnym wypadku – można bezskutecznie stukać i pukać całymi miesiącami…

  • Melchior Wańkowicz

Ostatnia rozmowa z Beckiem i Rydzem-Śmigłym

Melchior Wańkowicz

„Już przed wojną pasjono­wało mnie tropienie wishful thinking — pobożnego myślenia, na które w dalszych latach wojny ukułem termin «chciejstwo»” – Melchior Wańkowicz relacjonuje swoje ostatnie rozmowy z ministrem Beckiem i naczelnym wodzem Rydzem-Śmigłym.

  • „Chrzest Chrystusa”

Bóg osądzi poszczególne narody. Również nasz naród

Jacek Salij OP

Niech nasze spory przenika więcej rzetelnej troski o dobro wspólne, większa uważność i życzliwość w słuchaniu drugiej strony.