• Rabin Michael Schudrich i biskup Rafał Markowski

Izrael i Kościół wołają o pokój

ks. Krystian Chmielewski

Wspólnie wyznają, że Bóg – wbrew temu, co podpowiadają bluźniercze akty pełnej terroru współczesności – jest źródłem prawdziwego pokoju.

  • Papież Franciszek

Franciszek: Bóg wychodzi nam na spotkanie pośrodku zakurzonych dróg historii

Redakcja

Jezus nadal chodzi po naszych drogach, nadal puka do naszych serc, aby rozpalić nadzieję i tęsknotę. Ewangelia stanowi antidotum na globalizację obojętności – mówił papież Franciszek wczoraj w Peru.

  • Ojciec Ludwik Wiśniewski

Za późno. Coś niedobrego dzieje się z polskim chrześcijaństwem

Cezary Gawryś

Dla uratowania chrześcijaństwa w Polsce nie wystarczy gromki, taki czy inny, list episkopatu. Nie wystarczy – o co prosi ojciec Ludwik Wiśniewski – żeby biskupi „wkroczyli na publiczną arenę”.

  • Abp Wiktor Skworc

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w każdej diecezji

Redakcja

– Powinniśmy przede wszystkim dziękować za ludzi, którzy niepodległość wyśnili, wywalczyli, wycierpieli – mówił wczoraj abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa episkopatu.

  • Papież Franciszek w Chile

Franciszek do chilijskich biskupów: Klerykalizm to karykatura powołania

Redakcja

Świeccy nie są naszymi parobkami ani naszymi pracownikami. Nie muszą powtarzać jak papugi tego, co mówimy – mówił papież w Chile podczas spotkania z biskupami.

  • Ojciec Ludwik Wiśniewski

Rzecznik episkopatu: Zarzut o. Wiśniewskiego, że „biskupi milczą” jest bezpodstawny

Redakcja

„Drodzy Księża Biskupi, jeśli dalej będziecie zachowywać bierność, kościoły opustoszeją” – napisał o. Ludwik Wiśniewski w „Tygodniku Powszechnym”. Odpowiedź episkopatu przyszła od razu.

  • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan z nadzieją na ekumeniczne świętowanie 100-lecia niepodległości

Redakcja

Przez najbliższy tydzień polscy chrześcijanie różnych wyznań będą odwiedzać świątynie bratnich Kościołów i wspólnie się modlić.

  • 21. Dzień Judaizmu

„Łatwo ulec pokusie narzucania pokoju na własnych warunkach”. Dyskusja w Dzień Judaizmu 2018

Redakcja

– Nie wiem czy chrześcijaństwo jest dziś bliższe judaizmowi. Judaizm jest z pewnością bliższy chrześcijaństwu niż jeszcze 50 lat temu – mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. – Pokój jest jak radość: każdy chce być radosny, ale trudno znaleźć kogoś, kto jest taki przez cały czas – powiedział Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.