Komentarze

wróć do menu komentarzy

blog Zbigniewa Nosowskiego

Lepiej krótko niż wcale…

blog Zbigniewa Nosowskiego
25 sierpnia 2015

Smutno po in vitro

Za niedobrą treść ustawy o in vitro odpowiadają przede wszystkim: aktualna strategia polityczna Platformy Obywatelskiej, moralna niesamodzielność polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz – być może najbardziej – przyjęta w tej sprawie strategia publicznego działania Konferencji Episkopatu Polski.

czytaj więcej


20 sierpnia 2015

Co bym wtedy robił?

Boję się myśleć, co bym sam robił, gdybym wtedy mieszkał w Otwocku, należąc do tej szczęśliwszej połowy mieszkanców, której do Treblinki nie wywieziono…

czytaj więcej


6 maja 2015

Czułość może zmieniać świat

Głos Franciszka powinien zostać usłyszany nad Wisłą i Odrą o wiele wyraźniej, niż dzieje się to obecnie. Dlatego książka kard. Kaspera jest tak bardzo potrzebna polskim czytelnikom. Dzięki tej lekturze można przede wszystkim docenić duchową głębię obecnego pontyfikatu przedstawioną piórem wybitnego teologa i człowieka Kościoła. Można tę książkę polecać i „Franciszkoentuzjastom”, i „Franciszkosceptykom”. A jednych i drugich u nas nie brakuje.

czytaj więcej


27 kwietnia 2015

Po mazursku o biskupiej przenikliwości

Niezwykły jest już sam fakt, że w polskich Mikołajkach istnieje szkoła nosząca imię niemieckiej hrabiny Marion Dönhoff. To społeczne liceum ogólnokształcące działające w ramach zespołu szkół prowadzonych w tym pięknym miasteczku przez tamtejsze koło Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Chętnie zatem przyjęliśmy zaproszenie od mazurskich przyjaciół i promotorów dialogu polsko-niemieckiego, aby „Więź” była współorganizatorem jednego z wydarzeń w ramach jubileuszu 25-lecia tej placówki.

czytaj więcej


30 marca 2015

Polski paradoks teologii ciała

W kwestii teologii ciała istnieje w Polsce przedziwny paradoks: z jednej strony mamy dużo dobrych publikacji na ten temat, a z drugiej - bardzo mizerną znajomość tej tematyki wśród osób, które powinny zajmować się jej propagowaniem, czyli kaznodziejów i katechetów.

czytaj więcej


archiwum (124)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?