Komentarze

wróć do menu komentarzy

blog Zbigniewa Nosowskiego

Lepiej krótko niż wcale…

blog Zbigniewa Nosowskiego
22 czerwca 2014

Bo tak trzeba!

Wykorzystywanie i zaniedbywanie dzieci nas dotyczy! I wyznajemy to nie po to tylko, żeby odzyskać mityczną wiarygodność Kościoła! I nie po to, żeby zrobić unik przed kolejnym ciosem! Czynimy to, bo tak trzeba!

czytaj więcej


27 maja 2014

Papież całujący dłonie Żydów

Podczas wizyty papieża Franciszka w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, uwagę przykuwał pełen pokory i szacunku gest papieża, który – witając się z sześcioma osobami ocalałymi z Zagłady – całował ich dłonie. Będąc pod wrażeniem tego pięknego – i jakże czytelnego – gestu, nie przypuszczałem, że może się on spotkać z niezrozumieniem, a wręcz odrzuceniem, wśród polskich katolików.

czytaj więcej


31 marca 2014

Kilka katolicyzmów jedynie słusznych

Hans Urs von Balthasar pisał: „żaden święty nie twierdził nigdy, że czyni coś jedynie słusznego”. We współczesnych sporach o przyszłość polskiej wiary mamy natomiast kilka wersji katolicyzmów jedynie słusznych. Za dużo jest kakofonii, za mało symfonii. Nie widać dyrygenta, który potrafiłby nadać orkiestrze ład, uporządkować jej różnorodność i pluralizm. Ale przecież ta orkiestra nie gra dla siebie!

czytaj więcej


19 marca 2014

Jak (nie) można dyskutować z ks. Oko?

Ks. Dariusz Oko stanowczo odmówił udziału w jakiejkolwiek debacie. Chce mówić sam. Albo sam, albo w ogóle. A ja pytam: Jeśli ktoś (zwłaszcza duchowny!) nie chce rozmawiać, nie chce dyskutować, chętnie za to wygłasza własne oskarżenia, demaskacje i potępienia – cóż to ma wspólnego z Dobrą Nowiną?

czytaj więcej


13 marca 2014

Czytanie (episkopatu) ze zrozumieniem

Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać wywiady KAI z poprzednim i obecnym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski – i właściwie już nic nie trzeba komentować.

czytaj więcej


archiwum (115)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?